ErrorController
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| strResponse | "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" |
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "application/json, text/plain, */*" |
| connection | "keep-alive" |
| content-length | "884" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| elastic-apm-traceparent | "00-6d7cea007fce40a7f2764ada5c14e12f-1341ba121dde5fd3-01" |
| host | "payment-processor.tureando.com" |
| traceparent | "00-6d7cea007fce40a7f2764ada5c14e12f-1341ba121dde5fd3-01" |
| tracestate | "es=s:1" |
| user-agent | "axios/0.19.2" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Raw
strResponse=ohg%2FYmz8TVcJnSx%2Bg1bgBW4%2FWZAktIyI5do8cFFagALoUoA%2FustzZFb5d8Y7DpR%2FmCEVFufIPM3mAXWc%2FxCuwL8PcRjs9RnCi2mGaN9SmeIf0eJ6SNPjfhUB5cweWg8OVm01oA66KAkQ%2Fh99VIhTJeBE9YfLbqg%2BXGRwL%2FQOCJhpqyYmvAweW4KfI9vzezh5WqMxQHg9VWf2DIa9w2gRyUD%2FIglj3N0SV07NoqR99tZygL0qP1OBOWM3qsQIivoCN9A6Yuu%2FEDBkQ3IPOimXK35T9WZySdtRFyi5R%2FmVpYL0OZaKY8nrFbshtn2uSh5rAIaumb%2FFn%2F9wWvZoV2agRb2y6atmY9X6xjuNgr8I5TvkGInlWDwJ7VAwk2%2BP6Y3rfAfkLaKcxYL8zQCrhmJ3YfAI7DQ2rim7qa1XVy8rmfJCvABraPdKa6S5619QNmFlIvKn6KWy5KQj04McbkhFTY%2FgJ%2BkB3tWTABxvbh9I%2BF9M%2B6Wn1yAG48lqDc14hDVRfKvYIYuYVP%2FFiDicU8E8cETEvgF1Y732FcRlOOivEbTyp14A6Ce3RC%2FQuYO9ApmL6qWel9sPCyFrUmM%2FiwRhUX%2BuBYZ19kJqCweWmgaGihoAxScPGHRhE3itJoi7Yl6Dihpnt16p%2BCS1f%2FDdCnX9T8xqtWZvaBonv4b0daXGyhvwLotNxJFx%2BcAoLm1N3K3v7fZ%2FCb5z7uGXgFAdzCMHTuqNeTB6nt%2F7KwWLLGpvcHJZpo2WWEfg1MP4JHT4pjjfWo%2F9O8DxawqJBSwnO1QA59JvLMrRAujZX1OdYcbvwg0%3D
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Fri, 13 Mar 2026 19:32:55 GMT" |
| vary | "Accept" |
| x-debug-exception | "Call%20to%20a%20member%20function%20setPaymentStatus%28%29%20on%20null" |
| x-debug-exception-file | "%2Fvar%2Fwww%2Ftureando-payment-processor%2Fsrc%2FController%2FHomeController.php:163" |
| x-debug-token | "6b6e03" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AccessListener.php"
"line" => 87
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 49
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AccessListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 26
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 77
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 118
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "601528c6837988f9c876eed081398b4d" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATA0_SANTANDER | "9265657586" |
| DATABASE_URL | "mysql://api_travel_user:8RjbmK]57x(8@127.0.0.1:3306/tur_pago_api" |
| GEN_URL_SANTANDER | "https://bc.mitec.com.mx/p/gen" |
| ID_BRANCH_SANTANDER | "0004" |
| ID_COMPANY_SANTANDER | "1VPB" |
| KEY_SANTANDER | "FF97C5DB0CF1490942C691AF8754A345" |
| MAILER_DSN | "gmail://jose.couzo95@gmail.com:Bazinga-2650U@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
| PASWORD_SANTANDER | "ANLLR5CNZY" |
| USER_SANTANDER | "1VPBSIUS0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "884" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "application/json, text/plain, */*" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_ELASTIC_APM_TRACEPARENT | "00-6d7cea007fce40a7f2764ada5c14e12f-1341ba121dde5fd3-01" |
| HTTP_HOST | "payment-processor.tureando.com" |
| HTTP_TRACEPARENT | "00-6d7cea007fce40a7f2764ada5c14e12f-1341ba121dde5fd3-01" |
| HTTP_TRACESTATE | "es=s:1" |
| HTTP_USER_AGENT | "axios/0.19.2" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/process_payment" |
| REMOTE_ADDR | "35.173.104.135" |
| REMOTE_PORT | "22964" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773430375 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773430375.1329 |
| REQUEST_URI | "/process_payment" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| SERVER_ADDR | "191.101.14.222" |
| SERVER_ADMIN | "support@portoro.tech" |
| SERVER_NAME | "payment-processor.tureando.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at payment-processor.tureando.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN,CORS_ALLOW_ORIGIN,ID_COMPANY_SANTANDER,ID_BRANCH_SANTANDER,USER_SANTANDER,PASWORD_SANTANDER,GEN_URL_SANTANDER,KEY_SANTANDER,DATA0_SANTANDER" |
Parent Request
Return to parent request (token = a8664c)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::pago" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _remove_csp_headers | true |
| _route | "app_pago" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "f4a0ec" |