HomeController :: pago
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| strResponse | "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" |
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::pago" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _remove_csp_headers | true |
| _route | "app_pago" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "5cb112" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "application/json, text/plain, */*" |
| connection | "keep-alive" |
| content-length | "944" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| elastic-apm-traceparent | "00-e267ce098a6be0d67b99fc51f0b699aa-8d3d63c7d30762be-00" |
| host | "payment-processor.tureando.com" |
| traceparent | "00-e267ce098a6be0d67b99fc51f0b699aa-8d3d63c7d30762be-00" |
| tracestate | "es=s:1" |
| user-agent | "axios/0.19.2" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Raw
strResponse=jJo%2FpK2ztoNGX%2BiFhRfJsEjQ28mFCujV66g%2FGUam%2FjU68iRWbn6UjvSApxvhfDC5HDbTjg%2BRSvcO%2FHMC9M2I2oi2f85Utxfo2ADL%2FKen0DnJlNQnPpFB0YfByXY6QXqqYMasroh1LujLeGLFZ0u%2F6xxhNzKsPr%2BigqCsiDslXgIk%2FWVWC38k91PfFk%2FXsXLFdlK%2FaiJNje46236x%2BJPu29h4ChKZJ13wEpuZCWPEsS%2BtsA8LJGrZR%2F3HkeWq%2BiXqVK%2FPttrSJkXNNHcx6Q5hkhGyukrAq5RHz%2BCG0RrScAnsBN7L4fXjJRTT0cn2bR8BFK60jwx7D%2FeBU77AzJYKDnJXmEwV%2B2C6HeyLxq636Nr6l8YAWk9PSwHKU0WcV3%2FLul67T5v8Eb1rF38RTaAo1Ge3cPFcky9%2FkMts7F8phc4QlqUPSjpIASCMwR%2BwP%2FAIu6fTATav%2F7XPUn1ZfN4PdNK5ZqfDNRutkOsAnyUaSlHm%2BZVzAFo72L8Ns5UT0XNy32DsBBEaYw7y9CHX1NHcA6zJ4kuIBQWz7xJYM%2BdqtS4gtw8h3VsIyaGue30jR7zQD1KHaqA0%2BBqgWsG7Gw5mXkmDi9pZM8ypPRqjwTpiTr%2BxIz8Xl4yEv7BPiqi1qQH1lnkHti3Xy3xNjQGM9RaasjtRh9vUC336M1Cc25YgfiQZlQXbaktPQy%2B5chrFjMBuQbqSi1QS%2FeT7PVulgAhs4Y%2B%2FGwyWi4mO1qKp135zOJUWzmrSuFzHVSSpTMUpxtgRmSE7OIktMcbuQByDGFYJY%2BPCJaDsfVaDPrK3Zy%2FjXKFzi8Eb5%2FyGsrqtIPYifskfTmBstV81DW31H8suCgDfYQ%3D%3D
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Wed, 11 Mar 2026 09:18:01 GMT" |
| vary | "Accept" |
| x-debug-exception | "Call%20to%20a%20member%20function%20setPaymentStatus%28%29%20on%20null" |
| x-debug-exception-file | "%2Fvar%2Fwww%2Ftureando-payment-processor%2Fsrc%2FController%2FHomeController.php:163" |
| x-debug-token | "f49ded" |
| x-debug-token-link | "https://payment-processor.tureando.com/_profiler/9b1ef4" |
| x-previous-debug-token | "9b1ef4" |
| x-robots-tag | "noindex" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AccessListener.php"
"line" => 87
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 49
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AccessListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 26
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 77
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 118
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "601528c6837988f9c876eed081398b4d" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATA0_SANTANDER | "9265657586" |
| DATABASE_URL | "mysql://api_travel_user:8RjbmK]57x(8@127.0.0.1:3306/tur_pago_api" |
| GEN_URL_SANTANDER | "https://bc.mitec.com.mx/p/gen" |
| ID_BRANCH_SANTANDER | "0004" |
| ID_COMPANY_SANTANDER | "1VPB" |
| KEY_SANTANDER | "FF97C5DB0CF1490942C691AF8754A345" |
| MAILER_DSN | "gmail://jose.couzo95@gmail.com:Bazinga-2650U@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
| PASWORD_SANTANDER | "ANLLR5CNZY" |
| USER_SANTANDER | "1VPBSIUS0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "944" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "application/json, text/plain, */*" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_ELASTIC_APM_TRACEPARENT | "00-e267ce098a6be0d67b99fc51f0b699aa-8d3d63c7d30762be-00" |
| HTTP_HOST | "payment-processor.tureando.com" |
| HTTP_TRACEPARENT | "00-e267ce098a6be0d67b99fc51f0b699aa-8d3d63c7d30762be-00" |
| HTTP_TRACESTATE | "es=s:1" |
| HTTP_USER_AGENT | "axios/0.19.2" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/process_payment" |
| REMOTE_ADDR | "35.173.104.135" |
| REMOTE_PORT | "10233" |
| REQUEST_METHOD | "POST" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773220681 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773220681.8677 |
| REQUEST_URI | "/process_payment" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| SERVER_ADDR | "191.101.14.222" |
| SERVER_ADMIN | "support@portoro.tech" |
| SERVER_NAME | "payment-processor.tureando.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at payment-processor.tureando.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN,CORS_ALLOW_ORIGIN,ID_COMPANY_SANTANDER,ID_BRANCH_SANTANDER,USER_SANTANDER,PASWORD_SANTANDER,GEN_URL_SANTANDER,KEY_SANTANDER,DATA0_SANTANDER" |