HomeController :: pago
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| strResponse | "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" |
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::pago" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _remove_csp_headers | true |
| _route | "app_pago" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "5a0a40" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "application/json, text/plain, */*" |
| connection | "keep-alive" |
| content-length | "1138" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| elastic-apm-traceparent | "00-5f69cb46a575ce761e635bcd6193d9b3-5ef5f109ec938905-00" |
| host | "payment-processor.tureando.com" |
| traceparent | "00-5f69cb46a575ce761e635bcd6193d9b3-5ef5f109ec938905-00" |
| tracestate | "es=s:1" |
| user-agent | "axios/0.19.2" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Raw
strResponse=p%2FGutNcmS83ur0SxOnKhZHXnad1iPRAIwH7VO0IbSZ3FV29D4%2Fj7FPQKIMnFrozXJ60QBRLPWYm%2F%2Fv0E5Qpc0mz32pi5jwl%2FFMu48T5D5BYqY3tsLXsHME16KR1k1llRIfyR1mQK4d%2FTEwtu3x4kujVZ5Mw%2BJaeZjic0Rx2gG%2Fowt6Q71o4K7hoK9dwYjIPBAAF0Onv%2F9UsBOfh%2F06JUo82M4zpym6CywIDn68X6fcl0hkMNqFEJSXR7XDtJj%2BWteSsQPCSHJGpWmRFgoXG%2BFBiMX0JoUYPUdmLrv%2FXQ7IFHTnPvOi0iAMWrN9XzSl1tHvN0W1Ucgh3wkaafXh9L3fERj4xkwmx8sWIgc3%2F%2FSlfKwxrm2cwG0%2FFQf5J4sW13YoBgtx%2BXVXOls0ObjDhopcFD7VaLzZr43Xq4T6QPUpFHAN%2Bcwut11%2Bl8nzdeCWALMPc2RqbfgCrtp0KCvqEkVImiTXl4e9UJXqyEm9XzLxOgnollAg8vqaXV3gFwSLae0AT9rrUbOVifCu2%2BpGlFQ%2BRW94Dy0QdQfAuQxay8%2B8pBkIwYgq4bxPngs8pYdh3kZigN%2FpazNSFh7OiuevuZPjSqNlvzc5n%2FQnNXDrhHYAgoHIHvkDJ173uhxIbcriYxwik3kywD4ksOJ55F968KBUxrgR77qNy6JR%2FnLtXs0iyvxMXnvkZtPK7j%2FcqFYxPD643SuD7X43bQvXpjeu2UAA0Vm7cQP8Iw4iFG4s3P4KE76VALHbM6IJ%2BiD1Q8Ki%2F%2FSxNJJ0o5%2FJcBk1PCZHlKBl86%2BdbVrZiA4lLiDeUqkzhMr5fyGo38q7Lyc1fu8Mw8vsG02Ij9DAH6aOt1B6rugmTMql8fPFTRbZkdyHRgGa%2BD43mEd3DABZZXtCpZBLNUQtAnUStRhVaUlNwUGMDev%2BLIS3Ohl6XtU7G01kObMIRw0NzE9zFEgyWej7LvFuD4Vay7lP9M%2FCK%2BHgzR%2B3XEJFLfxd1K5MgYh5bg9HIx7tV1KZiBIYt7GtH8SsbklW%2FGH7bRAyHHYlFdou1J5jNoBw%3D%3D
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Sun, 05 Apr 2026 09:08:32 GMT" |
| vary | "Accept" |
| x-debug-exception | "Call%20to%20a%20member%20function%20setPaymentStatus%28%29%20on%20null" |
| x-debug-exception-file | "%2Fvar%2Fwww%2Ftureando-payment-processor%2Fsrc%2FController%2FHomeController.php:163" |
| x-debug-token | "6cc9ee" |
| x-debug-token-link | "https://payment-processor.tureando.com/_profiler/76dbae" |
| x-previous-debug-token | "76dbae" |
| x-robots-tag | "noindex" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AccessListener.php"
"line" => 87
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 49
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AccessListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 26
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 77
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 118
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "601528c6837988f9c876eed081398b4d" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATA0_SANTANDER | "9265657586" |
| DATABASE_URL | "mysql://api_travel_user:8RjbmK]57x(8@127.0.0.1:3306/tur_pago_api" |
| GEN_URL_SANTANDER | "https://bc.mitec.com.mx/p/gen" |
| ID_BRANCH_SANTANDER | "0004" |
| ID_COMPANY_SANTANDER | "1VPB" |
| KEY_SANTANDER | "FF97C5DB0CF1490942C691AF8754A345" |
| MAILER_DSN | "gmail://jose.couzo95@gmail.com:Bazinga-2650U@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
| PASWORD_SANTANDER | "ANLLR5CNZY" |
| USER_SANTANDER | "1VPBSIUS0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "1138" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "application/json, text/plain, */*" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_ELASTIC_APM_TRACEPARENT | "00-5f69cb46a575ce761e635bcd6193d9b3-5ef5f109ec938905-00" |
| HTTP_HOST | "payment-processor.tureando.com" |
| HTTP_TRACEPARENT | "00-5f69cb46a575ce761e635bcd6193d9b3-5ef5f109ec938905-00" |
| HTTP_TRACESTATE | "es=s:1" |
| HTTP_USER_AGENT | "axios/0.19.2" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/process_payment" |
| REMOTE_ADDR | "35.173.104.135" |
| REMOTE_PORT | "9514" |
| REQUEST_METHOD | "POST" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775380112 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775380112.4212 |
| REQUEST_URI | "/process_payment" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| SERVER_ADDR | "191.101.14.222" |
| SERVER_ADMIN | "support@portoro.tech" |
| SERVER_NAME | "payment-processor.tureando.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at payment-processor.tureando.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN,CORS_ALLOW_ORIGIN,ID_COMPANY_SANTANDER,ID_BRANCH_SANTANDER,USER_SANTANDER,PASWORD_SANTANDER,GEN_URL_SANTANDER,KEY_SANTANDER,DATA0_SANTANDER" |