ErrorController
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| strResponse | "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" |
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "application/json, text/plain, */*" |
| connection | "keep-alive" |
| content-length | "880" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| elastic-apm-traceparent | "00-bd2f7b6bbea957aa9f4e12b09c7a78f4-81bfb6c19a5fa6ff-01" |
| host | "payment-processor.tureando.com" |
| traceparent | "00-bd2f7b6bbea957aa9f4e12b09c7a78f4-81bfb6c19a5fa6ff-01" |
| tracestate | "es=s:1" |
| user-agent | "axios/0.19.2" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Raw
strResponse=yTr9BZmFVa9%2BE81rbE7l1hxQrEB0SNJtzSmWlsl0sPnZD9zIZTFnOwZ2Uo3ce8AwNA96T0SupO7J1bVzKkr67NlCMyhz%2F8hcG4uYoyosRdm9yimrWtCP9LLXBFE2XD98U2UMGhgQ45aGtI5WUN1he9ocDyjPVmqxADFrAlC6OZaqpQcCJNToIoJEckjeaAERXFa90%2BhH4lh5U19v2PgDc0DvUW71bPBC%2FdAM3Y%2FnAOkflTe%2BKjRbrbPLzPaG7bbRJjhO4ska4e68qAg%2B%2B4Peb%2FUuBdv5n0PClwta7D%2BAM87sBcHlWJnz%2Fp%2Bsy9cEjBhCzNx59qsKJCtJQXRGyl%2BlOl0GTxKHFLtrT5yhZQ7JVJ0VZ4llIpRw7gf9qgrRuNMlG5fnvw5AjBEpTpBBjcKw2Vr9iAylf2gf0%2BAbRgXuhlOxivKI34ij82Qq1FH8C4nJHMr2uyJ0OR74%2BuX%2BsApMPvqbaOLKhijypBhDJ7fxaj%2FojbZ6HCVn6JkPXUqiuGnPaVW7VeVtOt%2BxYy46oEuGl6TZUpLtW0NqNxeJIo%2BdNNrYe6Yz30Gw32dkrmEzDbWO5tVdBhCvETuJU%2B4V5VjaNyL%2Fi4gGugo0OLzHU3oQ%2Bpp0sN%2BnECZ2a7tx0fl%2FgDOlGsN5aZonKRDJcf098eM2u4td6J2h1%2F5iKg9yRFNILTfOJ2URehFXbOSq5glaMwTexyWJDPOkTmx1XWESvH7mzKcNLrcLHpNWExDauIp2qdVvrEzygumss5wzZEazkPkT2mZovMR4CYg3ZfDLyukWs%2F2TcpQRISea6Cu%2FRQSq9f0%3D
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Fri, 06 Mar 2026 00:13:44 GMT" |
| vary | "Accept" |
| x-debug-exception | "Call%20to%20a%20member%20function%20setPaymentStatus%28%29%20on%20null" |
| x-debug-exception-file | "%2Fvar%2Fwww%2Ftureando-payment-processor%2Fsrc%2FController%2FHomeController.php:163" |
| x-debug-token | "429a60" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AccessListener.php"
"line" => 87
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 49
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AccessListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 26
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 77
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 118
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/tureando-payment-processor/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "601528c6837988f9c876eed081398b4d" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATA0_SANTANDER | "9265657586" |
| DATABASE_URL | "mysql://api_travel_user:8RjbmK]57x(8@127.0.0.1:3306/tur_pago_api" |
| GEN_URL_SANTANDER | "https://bc.mitec.com.mx/p/gen" |
| ID_BRANCH_SANTANDER | "0004" |
| ID_COMPANY_SANTANDER | "1VPB" |
| KEY_SANTANDER | "FF97C5DB0CF1490942C691AF8754A345" |
| MAILER_DSN | "gmail://jose.couzo95@gmail.com:Bazinga-2650U@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
| PASWORD_SANTANDER | "ANLLR5CNZY" |
| USER_SANTANDER | "1VPBSIUS0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "880" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/tureando-payment-processor/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "application/json, text/plain, */*" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_ELASTIC_APM_TRACEPARENT | "00-bd2f7b6bbea957aa9f4e12b09c7a78f4-81bfb6c19a5fa6ff-01" |
| HTTP_HOST | "payment-processor.tureando.com" |
| HTTP_TRACEPARENT | "00-bd2f7b6bbea957aa9f4e12b09c7a78f4-81bfb6c19a5fa6ff-01" |
| HTTP_TRACESTATE | "es=s:1" |
| HTTP_USER_AGENT | "axios/0.19.2" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/process_payment" |
| REMOTE_ADDR | "35.173.104.135" |
| REMOTE_PORT | "43481" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1772756024 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1772756024.7313 |
| REQUEST_URI | "/process_payment" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/tureando-payment-processor/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://payment-processor.tureando.com/process_payment" |
| SCRIPT_URL | "/process_payment" |
| SERVER_ADDR | "191.101.14.222" |
| SERVER_ADMIN | "support@portoro.tech" |
| SERVER_NAME | "payment-processor.tureando.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at payment-processor.tureando.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "payment-processor.tureando.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN,CORS_ALLOW_ORIGIN,ID_COMPANY_SANTANDER,ID_BRANCH_SANTANDER,USER_SANTANDER,PASWORD_SANTANDER,GEN_URL_SANTANDER,KEY_SANTANDER,DATA0_SANTANDER" |
Parent Request
Return to parent request (token = d9c00e)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::pago" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _remove_csp_headers | true |
| _route | "app_pago" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "36fb61" |